2083896509.M2E4MWE5Zg==.OGMzMDgzMmJlNjdl.NDA5NGJkMjMyMzEzNzFiNmZhNTg=

POD_RÓŻ x Tejsted

„ZASTANAWIAM SIĘ JAK CIENKA JEST GRANICA DO SZALEŃSTWA…” ~ SIOoD

EPILOG. Podczas jednego z towarzyskich spotkań przy kawie Adam “SIOoD” Kabat poprosił mnie, abym opowiedział mu o najbardziej ekscytujących pojazdach z jakimi miałem styczność. Kilka miesięcy po tej rozmowie, dokładnie 6 września 2020r., podczas Śniadanie & Gablota Wrocław, po raz pierwszy na żywo zaprezentowaliśmy kompletną kolekcję litografik pt. POD_RÓŻ, w której motoryzacyjne ikony stanowią tło niebanalnych historii.

ARTYSTA. Adam Kabat, łódzki artysta tworzący pod pseudonimem SIOoD. Na stałe mieszkający w Gdyni. Ze społecznością Śniadanie & Gablota związany od 2017 roku. Podczas inauguracyjnego sezonu #ŚnG_Łódź, w ramach performansu na żywo, stworzył pierwszy ART. 350 CAR poświęcony Andiemu Warholowi. Projekt ten był konsekwentnie rozwijany przez Śniadanie & Gablota oraz Tejsted i miał na celu przybliżanie widzom dwóch przenikających się od zawsze światów – sztuki oraz motoryzacji. ART. 350 CAR wraz z każdym kolejnym sezonem był poświęcony innemu artyście, 2017r. Andy Warhol, 2018r. Zdzisław Beksiński, 2019r. Stanisław Szukalski. Globalna pandemia pokrzyżowały plany powstania czwartego ART. 350 CAR 2020.

POD_RÓŻ. Jest odpowiedzią na tę brakującą czwartą część ART. 350 CAR. To siedmioaktowa opowieść o przeżyciach SIOoD’a, jego skomplikowanych relacjach z różnymi kobietami i niebezpiecznych pasjach. Romanse. Toksyczne związki. Radość. Wyniszczenie. Szczęście. Skrajności. Używki. Samochody. POD_RÓŻ, to nic innego jak pasjonująca wycieczka przez zwariowane życie artysty. Każdy rozdział, to inna przygoda, inna kobieta i inna legenda motoryzacji. W pracach SIOoD’a odnajdziemy takie pojazdy, jak Lamborghini Countach, Ferrari Testarossa, czy Porsche 911 i nie są to przypadkowe połączenia. Grafika “Wyścig Życia”, której jednym z głównych bohaterów, obok tajemniczej kobiety z zasłoniętymi oczami, jest fenomenalna Lancia Stratos, została wprost zainspirowana artykułem “Deus Ex Machina”. Każdy pojazd swoim niepowtarzalnym charakterem odpowiada konkretnej relacji damsko – męskiej i symbolizuje różne historie z życia SIOoD’a.

„JA SIOOD, ZASTANAWIAM SIĘ JAK CIENKA JEST GRANICA DO SZALEŃSTWA… WSZYSTKIE PRACE JAKIE TWORZYŁEM ZAWSZE MIAŁY PODŁOŻE SKRAJNE. POD_RÓŻ MIAŁA BYĆ MOIM WYBAWIENIE Z TEGO WSZYSTKIEGO CO PRZEZ TE LATA PRZEŻYŁEM. NIESTETY OKAZAŁO SIĘ, ŻE JEST TO POCZĄTEK KOLEJNEJ JAZDY BEZ TRZYMANKI. GAZ DO DECHY I ZAPIERDALAMY! W MOMENCIE KIEDY TWORZYŁEM TE LINORYTY ZASTANAWIAŁEM SIĘ NAD JEDNYM: KIEDY W KOŃCU ZWOLNIĘ I ZACZNĘ FUNKCJONOWAĆ BEZ EMOCJONALNEGO NITRO. KAŻDY Z KADRÓW TO INNA HISTORIA, INNA KOBIETA, ALE ŁĄCZYŁO JE WSZYSTKIE JEDNO: CHORA MIŁOŚĆ DO MNIE.” ~ Adam „SIOoD” Kabat

Zdjęcia: Bartosz Pietrzak

Premiera: Unikat Motorworks 1/1; 06.09.2020r.

Mecenas serii POD_RÓŻ: Tejsted